Virginie Grimaldi: ”Fericirea este sub ochii noștri”

Momentul pe care l-am evitat mult timp: La revedere, dragilor!

Renunțăm să citim cărțile care nu ne plac sau nu?

club de carte

Confesiuni

De ce atât de multe conflicte?

de / May 28th, 2016

Fie că suntem cititori, scriitori sau bloggeri, un lucru ne unește pe toți: pasiunea pentru cărți. În cei șase ani de când mă aflu în blogosfera românească, am ajuns la concluzia că, trecând peste orice diferențe de gust, opinii sau...

Citeste mai mult

Editorial

7 ani de citit în serie

de / May 24th, 2016

În urmă cu 7 ani am pornit într-o călătorie. Văzusem un film* care ne-a plăcut amândurora și ne-am întrebat ce ar fi dacă am avea un club al nostru, un loc în care să povestim despre cărțile care ne plac,...

Citeste mai mult